Причини зникнення тарганів
Причини зникнення тарганів

Причини зникнення тарганів

Зміст 

  1. Популярні версії 

    1.1. Дія інсектицидів

    1.2. Хвильове випромінювання

    1.3. Погана екологія

    1.4. Генетично модифікована продукція

    1.5. Синтетичні матеріали предметів побуту 

    1.6. Конкуренція з мурахами

    1.7. Чистота приміщень

    1.8. Глобальні зміни на планеті та містичні причини

  1. Що буде після повного зникнення тарганів
  2. Чи справді шкідників стало менше

Важко знайти людину, яка буде в захваті від сусідства з тарганами. Шкідники відлякують не тільки зовнішнім виглядом, а й наслідками проживання поруч з ними. Сьогодні тарганів стало помітно менше і вчені висувають багато припущень щодо цього. Всіх цікавить чому зникли таргани та куди вони пішли.

Популярні версії

Таргани є справжніми довгожителями. Вони ще здавна мешкають поруч з людиною, але останнім часом їх стало значно менше. Над цією ситуацією дискутують багато людей, але єдиної відповіді поки що немає. Незвичайне зникнення пояснюють з допомогою припущень і гіпотез. 

Дія інсектицидів

Батьківщиною прусаків є Південна Азія. Комахи є дуже живучими та всеїдними істотами. Руді таргани виробили високу стійкість до хімічних препаратів, тому вони змогли захопити цілий світ. Останнім часом мешканці квартир помітили, що тарганів стало менше або вони взагалі зникли. Можливою причиною цього явища є використання сильних хімічних препаратів. До них відносяться мікрокапсульовані засоби від тарганів, які володіють пролонгованою токсичністю – не вбивають зразу, ефект настає за 2-3 доби.

Цікаво!

Нові інсектициди вбивають паразитів протягом 10-15 днів блокуючи нервові волокна. Хімічні засоби залишаються навіть в екскрементах таргана. Нове покоління тарганів народжуючись їсть фекалії та помирає. Тому навіть одна комаха може знищити все своє гніздо.  

Таргани виробили стійкість до інсектицидів, тому вчені побоюються нової хвилі тарганів у квартирах. Українські генетики виявили вірус, який знищує тільки рудих тарганів. Його придумали використовувати, як підгодовування. Коли вірус проникне в кишечник, він почне вбивати паразита. Тарган, який буде носієм заразить багатьох своїх побратимів. Результатом може стати повне зникнення тарганів.

Хвильове випромінювання

У кожні квартирі є телевізор, кілька телефонів, комп’ютер і мікрохвильовка. Вся ця техніка розповсюджує хвильове випромінювання, яке має проникаючу здатність. 

Цікавим є те, що після установки щогл ретрансляторів мобільного зв’язку з квартир зникли всі прусаки. 

Таргани не можуть комфортно проживати в оселі, де є постійне хвильове випромінювання. Вони не можуть знайти їжу, розмножуватися і жити спокійним життям. Неймовірним є те, що таргани стійкі до високої радіації, але такі вразливі до хвильового випромінювання.  

Багато людей помітили зменшення кількості тарганів у тих містах, де підтримуються стандарти цифрових систем мобільного зв’язку GPRS і GMS.

Погана екологія

Екологія в Україні залишає бажати кращого. В повітря та у водойми викидається велика кількість отруйних речовин. Це негативно впливає на здоров’я людей. Вчені припускають, що саме через погану екологію таргани зникли, не зважаючи на те, що комахи мають більшу стійкість до радіації та хімії ніж ссавці. 

Ентомологи переконані, що через погану екологію з’явились нові види грибів і бактерій, а це призводить до вимирання прусаків. Хітиновий покрив вражається інфекцією і покривається коричневими плямами. Відпадають лапи, а черевце вражає цвіль. Один з видів грибів не дає жіночим особинам виносити яйця, тому знижується кількість потомства і в цілому популяція тарганів. 

Генетично модифікована продукція

Люди все більше їдять продукти з консервантами, ГМО і синтетичними добавками. Це є ще однією популярною версією зникнення тарганів. Небезпечними речовинами є:

  • соя;
  • модифікований крохмаль;
  • ковбасні вироби.
  • хлібобулочні вироби;

Шкідники у квартирах доїдають залишки людської їжі. 

Цілком допустимою є версія, що прусаки зникли через низьку якість їжі. Структура ДНК змінюється через генетично модифіковані продукти та провокує різноманітні мутації, хвороби та народження мертвого потомства. Скоріш за все прусаки є більш вразливими, тому на світ з’являється нове покоління, яке має низьку плодючість.

Синтетичні матеріали предметів побуту

Господарі квартир самі призвели до зникнення прусаків. Сьогодні ремонт квартир зовсім інший ніж 30 років назад. На стінах не паперові шпалери, а вінілові. На підлозі лінолеум або плитка. Вікна не дерев’яні, а пластикові. А ДСП дошки містять у собі канцерогенну речовину формальдегід.

Характеристики сучасних будматеріалів:

  • доступна ціна;
  • великий вибір;
  • гарний вигляд;
  • довговічність.

Проте, сучасні будівельні матеріали не є екологічними. Це доказує неприємний аромат у житлі після ремонту. 

На замітку!

Дешеві та неякісні будматеріали шкодять людям і тарганам. Саме тому прусаки добровільно залишають квартиру в пошуках безпечного житла.

Конкуренція з мурахами

Чорні таргани зникли з людських осель у 60-х роках 20 століття. Їх вигнали прусаки, які з’їдали яйця і личинок. Руді таргани захопили більшість квартир, найкомфортнішими для них є хрущовки, через зручну систему електропроводки та вентиляції. 

Вчені припускають, що прусаків здолали фараонові мурахи. Ніхто не знає куди зникли таргани з багатих їжею квартир, але співіснування комах господарі не помічали. 

Чистота приміщень

Ще одним припущенням є те, що матеріальне становище українців вплинуло на зникнення тарганів. Господарі слідкують за чистотою своєї оселі та правильно зберігають продукти. Також на зникнення паразитів вплинули пластикові пакети для сміття і ліквідація сміттєпроводів. Але не потрібно забувати, що дорослі особини можуть голодувати 30 днів, а німфи – 70. 

Можливо руді таргани залишили міські квартири через використання агресивної хімії для прибирання квартири. 

Глобальні зміни на планеті та містичні причини

На тарганів і природу впливають:

  • руйнування озонового шару;
  • кліматичні зміни;
  • зростання радіації;
  • зміщення магнітних полюсів.

Через ці проблеми у прусаків збивається біологічний ритм. Екстрасенси впевнені, що шкідники мають дар передбачення глобальних катастроф. Перед Другою світовою війною, а також перед сильним землетрусом у Китаї всі таргани зникли з людських осель. 

Цікавим є припущення, що прусаки – це космічні прибульці. Вони ніби то збирають інформацію про землю і сьогодні їхня місія закінчена, тому інопланетяни повернулися назад у космос.

Що буде після повного зникнення тарганів

Таргани дуже докучають людям і переносять багато інфекцій. Не можна забувати, що все в природі має зв’язок і зникнення тарганів потягне за собою певні наслідки. Якщо зникнуть абсолютно всі шкідники, то важлива ланка харчового ланцюжка також зникне. Зменшиться кількість птахів, гризунів та інших тварин. 

Вбиваючи тарганів ніхто не думає про те, що вони є важливими та необхідними для природи. Прусаки збереглися ще з кам’яного віку. Їх використовували для пошуку людей під завалами. 

Чи справді шкідників стало менше

Всі наведені вище причини не є точними і не гарантують, що прусаки зникли назавжди. Не потрібно переживати через зникнення тарганів, природним є зменшення і збільшення їх кількості. Зараз для комах комфортнішими є підвали, гуртожитки, склади, магазини та каналізаційні люки. 

Паразити в більшій кількості живуть у великих містах: Києві, Харкові, Львові, Дніпрі. Вони нікуди не пропали з брудних і недоглянутих квартир. Їх дуже багато в їдальнях і лікарнях. На певний період потужні хімічні засоби змогли вивести з квартири паразитів, але таргани швидко пристосовуються, тому є ймовірність, що одного дня вони повернуться. Нова хвиля вже охопила Луцьк.