Куди звертатися, якщо в під’їзді таргани
Куди звертатися, якщо в під'їзді таргани

Куди звертатися, якщо в під’їзді таргани

Зміст

  1. Що робити, якщо в під’їзді таргани
  2. Куди скаржитися 
  3. Зразок заяв
  4. Скарги на сусідів через антисанітарію

На тарганів у під’їзді можна скаржитися в керуючу компанію або ЖЕК, СЕС, прокуратуру. Напишіть скаргу до керуючої компанії з проханням замовити дезінсекцію. Також попросіть СЕС провести перевірку. Зверніться в прокуратуру з колективною заявою.

Що робити, якщо в під'їзді таргани

Тарганам комфортніше жити в старих занедбаних будинках, які погано обслуговуються. Комахи заводяться і в нових будинках, якщо в під’їзді є сміттєпровід або якщо є непорядні сусіди. Паразити швидко розмножуються і заражають всі квартири. 

Якщо таргани завелися через сусідів, то з ними потрібно поговорити та домовитися. Господарі зараженого житла мають провести обробку від тарганів у під’їзді та у власній квартирі. Якщо комахи лізуть зі сміттєпроводу, то потрібно написати заяву до керуючої компанії з вимогою потравити прусаків. Якщо ж звернення мешканців ігнорують і проблема не вирішується, то потрібно писати заяву до прокуратури. 

Тільки висновок санепідемстанції або рішення суду можуть змусити непорядних сусідів потравити тарганів. Потрібно бути готовими до того, що весь процес займе багато вашого часу і нервів. Переважно жителі багатоквартирного будинку вирішують боротися зі шкідниками власними силами. Дезінсекцію проводять спеціальні служби. Але буває так, що деякі квартири не згідні здавати гроші на дезінсекцію. В таких випадках змусити непорядних сусідів може тільки суд. Дуже рідко всі мешканці можуть мирно домовитися, тому проблема з тарганами є болючою для багатьох будинків.  

Також читайте огляд: Засоби від тарганів відгуки споживачів у 2020 році!

Куди скаржитися

У договорі з керуючою компанією прописані обов’язки мешканців будинку та організації. Якщо в договорі описаний пункт про дезінсекцію і дератизацію то ЖЕК зобов’язаний її проводити, якщо це необхідно.

Якщо цього пункту немає, то вирішувати цю проблему доведеться самостійно. Також, якщо за чистоту і благополуччя будинку відповідають мешканці, то і боротися з тарганами потрібно власними силами.

Якщо ЖЕК повинен, але відмовляється проводити дезінсекцію, то потрібно писати заяву до прокуратури або в СЕС. 

Важливо!

Звертатися в прокуратуру потрібно тільки тоді, коли є докази бездіяльності керуючої компанії. Після перевірок суд винесе рішення. Таку скаргу повинні підписати більшість мешканців багатоповерхового будинку.

Зразок заяв

Спочатку потрібно написати заяву в ЖЕК. Зразок можна взяти в директора організації або знайти в інтернеті. 

Якщо ви вирішили звернутися до юриста, то зразок заяви візьміть у нього. За послуги юриста потрібно буде заплатити, але ви будете впевнені у правильності документа. 

Приклад колективного звернення

Начальнику Державної житлової інспекції Київської області. Головному державному житловому інспектору Київської області ПІБ

від ПІБ 1, адреса ________________,

ПІБ 2, адреса ________________,

ПІБ 3, адреса ________________

Заява складається в довільній формі. Важливо вказати:

  • причину звернення;
  • відомості про автора листа;
  • описати проблему;
  • висновки інстанцій;
  • потрібно вказати висновки суду;
  • пропозиції, скарги, прохання.

В кінці документа потрібно поставити підпис і вказати дату. Заяву потрібно зареєструвати. Згідно з законом України «Про порядок розгляду звернень громадян України» автору дається відповідь у письмовій формі, якщо він вказав прізвище та адресу. 

На тарганів у під’їзді також можна скаржитися в санепідемстанцію. Заява складається в довільній формі. Вкажіть ім’я керівника та опишіть вашу проблему, вкажіть ваше прохання провести перевірку в будинку. Не забудьте написати адресу будинку. Заяву мають підписати більшість мешканців.  

Якщо результату немає і вас ігнорують, то потрібно писати заяву в прокуратуру.

Скарги на сусідів через антисанітарію

Якщо у вашому будинку проживають непорядні сусіди, які не підтримують чистоту і через яких страждає цілий будинок, то ви маєте право написати на них заяву в санепідемстанцію. Проте, це не завжди результативно. Працівники приїдуть, якщо зараженими є кілька квартир, якщо це тільки одне житло, то домовлятися з проблемними сусідами потрібно самостійно. 

В крайніх випадках пишуть заяву в правоохоронні органи. Обґрунтуйте своє звернення тим, що мешканець зараженої квартири не слідкує за чистотою і наражає на небезпеку цілий будинок. 

Боротьбу з тарганами у квартирах люди фінансують самостійно, а в під’їздах обробка проводиться за гроші керуючої компанії, якщо такий пункт є в договорі.