Чи є користь від тарганів у природі та вдома
Чи є користь від тарганів у природі та вдома

Чи є користь від тарганів у природі та вдома

Summary:

Багато людей не люблять і бояться тарганів. Противним є спосіб життя і зовнішність комахи. Те, що таргани можуть бути корисними, здивує більшість людей.

Зміст 

  1. Що їдять і де живуть таргани 
  2. Значення комах у природі
  3. Лікувальні властивості
  4. Використання тарганів на виробництві та в їжу

Багато людей не люблять і бояться тарганів. Противним є спосіб життя і зовнішність комахи. Те, що таргани можуть бути корисними, здивує більшість людей.

Що їдять і де живуть таргани

Є близько 4 тисяч видів тарганів і тільки 4 види є паразитами, зокрема, руді прусаки або чорні таргани. Їх можна побачити в офісах, квартирах і домах. Води живуть в Україні, Європі та в Азії.  

У квартирах таргани їдять все, що знаходять: одяг, пластик, меблі, плетіння книг, залишки їжі. Розмножуються з великою швидкістю і захоплюють кожну кімнату в будинку.

Значення комах у природі

Американський вчений С. Камбампаті з Тайлерского університету доводить те, що таргани приносять користь для природи. Дослідження показують, що якщо комахи зникнуть, то природний круговорот азоту дуже зміниться. 

Все тому, що таргани їдять органічні залишки, які місять у собі азот. У процесі травлення азот разом з екскрементами опиняється в грунті та поглинається рослинами, як добриво. Якщо таргани зникнуть, то погіршиться стан лісу і тварин, які в ньому живуть.  

На замітку!

Важливим є те, що тарганами харчується велика кількість птахів, гризунів і ос. Якщо комахи зникнуть, то 10 тисяч видів тварин загинуть через недостатню кількість їжі. Це призведе до зникнення цілих популяцій.

Лікувальні властивості

У 19 ст. журналіст Лафкадіо Герн написав про корить цих комах для людини. Він описав свою подорож, де пригадав про цілющі анти спазматичні чаї з тарганів. Їх вже довгий час готують мешканці Нового Орлеана. 

Цілющі властивості та користь від тарганів:

  • Хітинову оболонку використовують, яки природні антибіотики через здатність вбивати бактерії. 
  • Гастроентерит – це інфекційне захворювання, яке викликає запалення в шлунку і кишечника. Його лікують сиропом з тарганів.
  • Китайці лікують опіки маззю з порошку тарганів. 
  • Досліди довели, що мозок таргана містить речовину, яка може знищувати кишкову паличку, і мікроорганізми, які викликають діарею. 
  • На початку 20 століття радянський лікар Боткін лікував хвороби норок засобами з тарганів, які мали сечогінний ефект.

Використання тарганів на виробництві та в їжу

Є країни, які використовують тарганів, як засіб проти інших шкідників. Таргани захищають тканини від молі та приносять велику користь на вовняних підприємствах. 

Цікаво!

Дівчата у Древній Русі, які хотіли вийти заміж клали під подушку таргана і чекали, що їм насниться наречений. У Мексиці жінки ловлять літаючих тарганів. Після линяння комахи скидають перламутрову хітину оболонку, з якої жінки роблять прикраси.

Таргани містять у собі багато білку і тому в Африці їх часто їдять. Лускають, як насіння або готують з рисом. Але перед вживанням тарганів в їжу оброблять для того, щоб не викликати алергії. 

Отже, таргани приносять користь в медицині та в інших галузях.