Ефективні методи знищення тарганів

Ефективні методи знищення тарганів

Якщо у вас в будинку завелися таргани, варто відразу починати боротьбу з ними. Ці комахи становлять небезпеку для людини, швидко розмножуються, багаторазово збільшуючи популяцію. Існує кілька способів знищення тарганів в Києві. Розглянемо кожен з них, щоб вирішити, який з них володіє найбільшою ефективністю. Тараканоподібні – один з найбільш витривалих видів комах на планеті. Є поширена думка, що їх популяція здатна вижити після ядерного вибуху. Наукових підтверджень цьому немає, але те, що ці комахи здатні обходитися без їжі до місяця, не втрачаючи при цьому свої репродуктивні здібності, доведено. Ще одна проблема при боротьбі з тарганами полягає в тому, що вони виробили стійкість до багатьох видів отрут. Традиційні пестициди, інші засоби на них просто не діють.

Якщо ви виявили в кухні або ванній кімнаті прусака, варто відразу звернутися в спеціалізовану службу, яка займається знищенням тарганів. Тут підберуть ефективні способи боротьби, щоб знищити всіх особин і не допустити їх повторного повернення в ваше житло.

Види тарганів

У світі відомо більше 7500 видів цих комах. Деякі з них представляють реальну небезпеку для людини. Інші мирно співіснують з людьми. У наших широтах найбільш поширені два види – чорний і рудий тарган. Другий різновид в Україні ще називають прусаками. Перші досягають в довжину 2-3 см, тіло їх чорного кольору з широкими надкрилками. Вони широко поширені в Європі, але значну конкуренцію їм складають руді таргани. Практично кожен з нас бачив в своєму житті прусака. Його тільце досягає в довжину 1-1,5 см, забарвлення світло-коричневе з рудим відтінком. Саме цей вид найчастіше можна зустріти в квартирах та приватних будинках.

Чим небезпечні таргани

Знищення тарганів – непросте завдання, але і миритися з тим, що у вас вдома живуть комахи не варто. Ці організми несуть серйозну загрозу:

 • переносять на лапках бактерії, віруси, інші патогенні мікроорганізми;
 • стають збудниками серйозних захворювань;
 • провокують алергічні реакції;
 • можуть знищувати шпалери, одяг, взуття.

Деякі помилково вважають тарганів паразитами, але ці комахи належать до категорії синантропів. Їх спосіб життя тісно пов’язаний з людиною, але вони не мають прямого впливу на здоров’я, на відміну від кліщів, гельмінтів та інших організмів. Прусак не може вкусити людину, в такий спосіб ставши збудником серйозних проблем. Він переносить їх опосередковано. На лапках комах накопичується патогенна мікрофлора. Якщо тарган пробіжить по шматку хліба, забутого на столі, а ви потім зробите бутерброд і з’їсте його, є ризик інфікування. Тому і потрібно боротися з комахами в квартирі.

Перші дії при виявленні комах в будинку

Що робити, якщо ви виявили на кухні прусака? У вас повинен бути збудований чіткий алгоритм дій зі знищення тарганів в квартирі:

 1. Уважно огляньте все житло, постарайтеся знайти, де мешкає популяція.
 2. Перевірте всі важкодоступні місця в будинку – простір за кухонною раковиною, зону, де стоїть відро для сміття, місце під ванною.
 3. Не залишайте в кухні залишки їжі на відкритому місці, мийте посуд відразу після прийому їжі, прибирайте хлібні крихти.
 4. Зробіть генеральне прибирання в квартирі.
 5. Викликайте представників спеціалізованої служби, яка займається знищенням тарганів.

Знищення тарганів власними силами і труднощі, пов’язані з цим процесом

У магазинах представлено безліч засобів по боротьбі з тарганами – гелі, спреї, спеціальні пастки. Продавці розповідають про їхню ефективність, але на практиці виявляється, як вивести тарганів з їх допомогою знають фахівці в спецільзованих інтернет-магазинах, таких як https://www.muhoboika.com.ua/uk/. У комах вироблений імунітет до багатьох отруйних речовин, такі засоби просто на них не діють. Прусаки вибирають важкодоступні місця для постійного проживання, а на відкритий простір виходять тільки на пошуки їжі. Якщо популяція живе за плінтусом, вам буде складно дістатися туди, щоб обробити поверхні отруто принадами.

Складові, що містяться в препаратах проти комах, небезпечні і для домашніх тварин. Якщо у вас вдома живе кішка або собака, то є ризик того, що вихованець отруїться. Потрібно тверезо оцінювати всі супутні фактори і ризики, пов’язані з самостійною боротьбою з комахами в будинку. Доцільніше відразу звернутися до професіоналів або до консультантів профільного магазину.

Методи професійної обробки приміщень

Компанії, які пропонують послуги дезінсекції, використовують у своїй роботі тільки високоефективні засоби для знищення тарганів в Києві. Зверніться за попередньою консультацією. Представник обраної компанії розповість, які технології вони застосовують, як проходить обробка, як до неї підготуватися.

Існує три основні методи професійної обробки:

 • використання гелевих складів, якими обробляються місця концентрації популяції;
 • метод холодного туману – розпорошення отруйної для комах газу по всьому житловому простору
 • мікрокапсульоване обприскування – найсучасніша технологія 2020 року (ціна найвища з усіх)

Нерідко перші дві методики використовують в комплексі, щоб домогтися максимально ефективного результату, але метод обприскування мікрокапсульованими розчинами все одно має більшу ефективність. Іноді потрібна повторна обробка через 2-3 тижні, щоб домогтися повного винищення комах в будинку або квартирі.

Професійна обробка має чимало переваг:

 • висока ефективність і гарантія позитивного результату;
 • безпеку для людей і домашніх тварин;
 • відсутність необхідності виїжджати з квартири на час обробки.

Всі ці переваги ви отримаєте за умови звернення до надійну службу. Згодом прусаки можуть повернутися в квартиру від сусідів, тому в ідеалі слід замовляти комплексну обробку всього будинку.