Важко сказати, чого бояться таргани. Вони пережили динозаврів, можуть вижити після ядерної війни, довготривалий період можуть голодувати і навіть кілька днів жити з відірваною головою. Налякати таких живучих комах вельми складно, але все ж є у них вразливі місця, виявлення яких полегшить знищення тарганів.
Таємні страхи таргана
У тарганів, як і у всіх живих істот, є свої страхи, які можна використовувати з користю для себе.
Страх світла
Багато хто помічав, що при включенні світла вночі комахи починають панічно втікати в різні боки, внаслідок чого склався міф, що таргани бояться світла. Проте причиною є не сам факт включення світла. Активність прусаків припадає на нічний час, включенню джерел освітлення передують людські кроки, а значить комахи сприймають світло як сигнал про наближення людини, від чого біжать і поспішають сховатися в своїх укриттях. Якщо провести експеримент і залишити світло включеним на кілька днів, можна переконатися, що таргани швидко адаптуються до нього і воно не робить на них відлякувального впливу.
Страх холоду і високих температур
Те, що таргани бояться холоду, помітили наші предки і активно виморожували свої житла. Температура в приміщенні повинна бути нижче 10 ° морозу, тільки в такому випадку комахи гинуть. У сучасних квартирах і будинках цей засіб рідко застосовується, так як знайдеться небагато охочих пошкодити опалювальну систему заради позбавлення від паразитів. Не люблять таргани і високих температур. Обробка парогенератором позбавить не тільки від дорослих особин, але і від потомства. Як варіант, заливати окріп в щілини плінтусів, за умови, що вода не почне сочитися з стель сусідів, які проживають поверхом нижче.
Страх запахів
У прусаків добре розвинений нюх, за цю функцію відповідають вуса. З їх допомогою вони орієнтуються в навколишньому світі. Можна відловлювати тарганів, відривати їм вуса і тим самим створити нестерпні умови для їх існування. Але є й інший спосіб, як використовувати розвинений нюх комах для своєї вигоди. Для цього слід скористатися народним досвідом, заснованим на тому, якого запаху бояться таргани.
Також читайте: Огляд засобів від тарганів заснований на відгуках споживачів у 2020 році!
Страх ультразвукових хвиль
Комахи не люблять ультразвукові хвилі, чим і скористалися розробники відлякувачів для домашнього використання, які представлені ультразвуковими і електромагнітними приладами. Після включення приладу в розетку, ультразвукові хвилі починають відлякувати комах і вони змушені мігрувати в пошуках більш комфортних умов. Але як показала практика та відгуки покупців – це не завжди так!
Страх посухи
Чого ще бояться таргани в квартирі, так це залишитися без води. Сухенькі на вигляд комахи дуже вологолюбні. Без рідини вони можуть прожити не довше тижня. Скористатися цією слабкістю можна двома способами:
- Перекрити доступ до всіх джерел вологи (мийка, умивальник, водопровідні та каналізаційні труби, горщики з кімнатними рослинами і т.д.) і терпляче чекати, коли прусаки почнуть мігрувати в пошуках води або вмирати від зневоднення.
- Обробити простір навколо місць водопою інсектицидним засобом.
Здебільшого у тарганів виробилися певні маршрути, за якими вони ходять в пошуках цілющої вологи і не зраджують їх. Обробка допоможе істотно знизити чисельність колонії, купити засіб від тарганів в Києві можна з доставкою з інтернет-магазину Мухобойка https://www.muhoboika.com.ua/. До найбільш ефективних препаратів відносяться гелі, спреї, порошки, дусти, димові шашки:
- Біопротектор від тарганів;
- Раптор;
- Комбат;
- Крейда Машенька;
- Дихлофос;
- Глобал;
- Гет;
- Чистий дім;
- Атрацид;
- Дюпотн;
- Аверт;
- Фіпроніл;
- Захисник.
Доведено, що таргани залишають після себе хімічний слід, який служить для інших особин хорошим орієнтиром. Коли вчені зможуть створювати ідентичний препарат, проблема з виведенням тарганів буде вирішена назавжди.
Домашні тварини в боротьбі з тарганами
Власники домашніх тварин могли помічати, що таргани бояться присутності кішок або собак. Помічено, що найбільше бояться паразити щурів, так як вони є сильними конкурентами в боротьбі за корм. Декоративний щур, вільно розгулюючи по кухні, може врятувати ситуацію і позбавити квартиру від прусаків.
Існує ще більш нестандартний спосіб позбавлення від комах, що базується на тому, чого бояться таргани. Потрібно завести ящірку, при великій зараженості – краще дві або три. Диво та й годі, хвостаті плазуни будуть бігати по кімнатах і за кілька днів очистять квартиру від непрошених гостей. Такий спосіб абсолютно безпечний, вам не доведеться вдихати запахи інсектицидних засобів, та й власне взагалі нічого не доведеться робити – всю роботу зробить ящірка. Після завершення «дезінсекційних робіт» ящірку можна здавати в оренду сусідам або помістити в тераріум.
Ворог тарганів - борна кислота
Говорячи про те, чого боїться тарган, не можна не згадати про борну кислоту, купити яку можна в будь-якій аптеці. Речовина не просто знищує комах, а й прирікає їх на болісну смерть. При попаданні борної кислоти в травну систему таргана, починається випалювання внутрішніх органів. Борна кислота застосовується двома способами:
- Розсип порошку в шкафчиках, уздовж плінтусів поблизу джерел вологи. Коли речовина потрапляє на лапки комахи, тарган намагається очистити їх, в результаті чого певна частина проникає в організм.
- Те що люблять таргани найбільше, можна вдало використовувати проти них. Вони тягнуться до будь-якої їжі і води. Тому приманки з їжі і борної кислоти не залишать їх байдужими. Жовток яйця, борошно, картопляне пюре – те, що так люблять їсти таргани, змішують з борною кислотою і з отриманої суміші формують кульки.
Народний досвід
Народні засоби дуже часто застосовуються для відлякування тарганів. Головним компонентом є трави і ароматичні масла. Яку траву бояться прусаки? Практично будь-яку, що володіє неприємним або сильно вираженим запахом. Траву полину, пижмо, аніс, ягоди бузини, листя м’яти, гілки лаврового листа, аромат хвойних дерев комахи не виносять.
Запах нашатирного спирту здатний відлякати не тільки тарганів, але і комах, а разом з ними і всіх, хто проживає в квартирі. Нашатирний спирт додається в воду для миття підлоги. Для реалізації методу знадобиться противогаз або респіратор. Таким же ефектом володіє і оцет. Всі сильні специфічні запахи відлякують тарганів. До таких належать лаки, фарби, розчинники.