Білі таргани у квартирі
Білі таргани у квартирі

Білі таргани у квартирі

Summary:

У кожній квартирі, де живуть прусаки є також і білі таргани, але їх можна побачити не часто. Людина, яка помітила такого таргана відчуває страх і не розуміє, що це за створіння.

Зміст

  1. Зовнішній вигляд таргана під час линяння
  2. Сліди линяння
  3. Спростування міфів

У кожній квартирі, де живуть прусаки є також і білі таргани, але їх можна побачити не часто. Людина, яка помітила такого таргана відчуває страх і не розуміє, що це за створіння. Є багато невірних версій, появи в домі такого таргана, але все набагато простіше. Сьогодні є єдина правильна відповідь на це питання. Білий тарган – це комаха після линяння або новонароджена личинка. Кожен прусак проходить 5 стадій линяння, щоразу збільшується і скидає старий панцир.

Зовнішній вигляд таргана під час линяння

Яйця тарганів розвиваються в оотеці, з якої з’являються личинки. Вони мають світле забарвлення і витягнуту форму тіла. Хітинова оболонка ще не сформована і вразлива. Через декілька годин від світла вона твердне і темніє.

Личинки тарганів мають добрий апетит, їх розміри збільшуються і вони скидають стару хітинову оболонку. Після першого линяння личинка стає німфою. Німфи схожі на дорослих особин, але мають темніший колір, менші розміри та не мають крил.

Весь процес займає два місяці. Личинки линяють п’ять разів. Після кожного линяння тарган стає знову білим і незахищеним. Такі таргани мають дуже добрий апетит і є досить активними. Їх можна побачити біля звичайних прусаків за бенкетом.

На останньому етапі німфа має крила. Тарган вже є статевозрілим і може спаровуватись. Після цього паразит більше не линяє, а забарвлення не змінюється і залишається коричнево-рудим.

На замітку!

Активними таргани є тільки вночі, тому помітити білих особин можна тільки включивши світло на кухні.

Сліди линяння

Перших 7 днів життя малята проводять у затишному місці. Виповзають зі схованки після того, як стають німфами. Особливого місця для линяння не шукають, тому побачити скинутий хітиновий покрив можна будь-де. Скинута оболонка не буде білою, білий колір має тільки новий покрив.

Спростування міфів

Є багато версій, хто такі ці білі створіння.

  • Таргани альбіноси. Інколи буває так, що відбувається генетичний збій і народжується біла особина, яка має червоні очі. Це стається через відсутність гену, який відповідає за забарвлення. Це може статися у птахів і тварин, але ніяк у членистоногих. Отже, міф про тарганів альбіносів спростовано.
  • Таргани мутанти. Мутації відбуваються тоді, коли кілька видів тарганів змішуються. В одній квартирі такого не може бути, тому білі таргани – це не мутанти.
  • Особливий вид. Прусаки жили на нашій планеті ще до динозаврів і майже не змінилися з того часу. Скоріш за все у вашій квартирі немає аномальних умов, які б призвели до появи нового виду.
  • Несприятливі умови. Популярним був міф про те, що білі таргани з’являються через недостатню кількість світла. Паразити ведуть нічний спосіб життя, тому світло їм взагалі не потрібне. Тим більше, що умови в будинку є однаковими для всіх і не можуть одні особини ставати білими, а інші залишатися рудими.

Прусаки можуть ставати світлішими від хлорки та засобів, які мають її у своєму складі. Такі комахи мають дивну не тільки зовнішність, а й поведінку. Внутрішні органи руйнуються, таргани стають слабкими та гинуть. Активний білий тарган – це німфа, яка за кілька годин стане коричневою.