Спреї та аерозолі від тарганів
Огляд засобів від тарганів

Спреї та аерозолі від тарганів

Зміст:

 1. Принцип дії
 2. Переваги та недоліки спреїв і аерозолів
 3. Характеристика популярних засобів
 4. Аерозолі від тарганів без запаху
 5. Відгуки покупців

Спрей від тарганів або аерозоль застосовується для дезінсекції приміщення при зараженні легкої, середньої ступені. Володіють контактно-кишковим впливом: аерозолі виключно миттєвим ефектом, пролонговані властивості виражені слабо, тому потрібно користуватися спреєм дворазово з повторною обробкою через 12 днів. Рекомендуємо спрей Біопротектор краще за інших знищує статевозрілих, статевонезрілих особин, не діє на яйця, ембріони, личинок, що знаходяться в оотеці, тому треба повторити за 10-12 днів.

Принцип дії

Аерозоль і спрей продаються в готовому вигляді, необхідно струснути балончик, нанести препарат на оброблювану поверхню. Проводять часткову або повну дезінсекцію кімнати. Ретельно обробляють плінтуси, зворотний бік меблів, місця поблизу раковини, умивальника, унітазу, відра для сміття.

Аерозоль і спрей відрізняються один від одного подачею засобу: в аерозолі розпорошення відбувається за рахунок надлишкового тиску в балоні, починається з відкриттям клапана. В спреї розпорошення відбувається за рахунок механічного видавлювання засобу.

Важливо!

Спреї та аерозолі відносяться до третього класу небезпеки токсичних речовин, тому під час роботи потрібно використовувати гумові рукавички, маску або респіратор. Не допускати попадання засобу на відкриті ділянки шкіри. При вдиханні спрею, аерозолю виникає отруєння різного ступеня тяжкості. Перші ознаки – запаморочення, слабкість, нудота, біль в животі. Дана симптоматика не виявляється, якщо чітко слідувати інструкції.

Спрей для тарганів містить один або кілька інсектицидних речовин широкого спектору дії. В організм комах потрапляють контактним, кишковим шляхом. Порушуються функції центральної нервової системи, провокується м’язовий параліч, смерть. Миттєвий результат спостерігається через пів години після обробки кімнати. Максимальні властивості зберігаються 2 години, залишкова дія триває 1-2 тижні.

Переваги та недоліки спреїв і аерозолів

Переваги:

 • швидкий результат;
 • висока ефективність при зараженні середньої тяжкості;
 • відносно низька токсичність;
 • зручне застосування;
 • доступна ціна;
 • відсутність неприємного запаху;
 • підходить для обробки будь-якої поверхні;
 • проникає у важкодоступні місця – щілини під підлогою, стіни.

Недоліки:

 • швидке зниження отруйних властивостей;
 • не діє на личинок, що знаходяться в оотеці;
 • потрібна повторна обробка;
 • не справляється з сильним зараженням.

Аерозолі, спреї нададуть належний вплив при правильному застосуванні.

Характеристика популярних засобів

У продажі є величезна кількість препаратів у формі спрею, аерозолю від тарганів. Виробники вітчизняні, імпортні. Засоби відрізняються ціною, якістю. Термін придатності становить 2 роки з моменту виготовлення, але після першого застосування слід витратити протягом 12 місяців. При виборі кращого препарату варто звернути увагу на наступні бренди спреїв:

 • Чистий дім. Виробництвом займається російська компанія. Універсальний засіб використовується для знищення літаючих, повзаючих комах у приміщенні, на відкритому повітрі. Діє на основі декількох активних компонентів – циперметрину, тетраметрину. Об’єм балону 600 мл. У комплекті є спеціальна насадка, що забезпечує якісне розпилення засобу в важкодоступних місцях. Ціна препарату 60 грн.
 • Біопротектор від тарганів. Сучасний препарат вітчизняного виробництва. Продається у великих флаконах з розпилювачем 700 мл. Діє на основі сучасного інсектициду фіпронілу. Максимальний ефект триває 21 день, остаточно втрачаються властивості через 30 днів. Концентрація активної речовини всього 0,025%, тому більше підходить для дезінсекції квартир з незначним зараженням тарганами. Ціна спрею 235 грн.

Ефективні аерозолі:

 • Комбат. Аерозолі випускаються декількох видів. Активними речовинами виступають інсектициди: іміпротрин, ціфенотрин. Володіє миттєвим результатом, пролонгованих властивостей вистачає на 2 тижні. Обов’язково потрібно провести повторну обробку для закріплення ефекту. Країна виробник Німеччина. Ціна спрею 130 грн за флакон.
 • Раптор. Універсальний аерозоль від повзаючих, літаючих комах випускається в Росії. Володіє миттєвим результатом. Захисних властивостей вистачає на тиждень. Діє на основі трьох активних компонентів, що дозволяє попередити звикання до отрути у тарганів. Інсектициди широкого спектору дії: циперметрин 0,2%, піперонілбутоксід 0,5%, тетраметрин 0,2% впливають на статевозрілих, статевонезрілих прусаків. Повторну дезінсекцію проводять через 14 дні. Ціна спрею 120 грн.
 • Рейд. Ефективний, універсальний засіб від тарганів, мурах. Використовується в житловому приміщенні за умови дотримання правил застосування. Активні речовини: іміпротрин 0,1%, циперметрин 0,1%. Аерозоль вбиває тарганів миттєво, залишається діяти 2 тижні. Оригінальні засоби виробляються в Німеччині, у нас частіше зустрічаються китайські, російські. Ціна спрею 70 грн.
 • Дихлофос. Універсальний засіб вітчизняного виробництва діє на основі перметрину, циперметрину. Спрей володіє миттєвим ефектом, знищує тарганів за кілька годин. Масова загибель комах спостерігається в перші 2 доби. Зберігає властивості 2 тижні. Вартість одного флакона в середньому 80 грн. Існує безліч варіантів дихлофосу від різних виробників.

Крім активних компонентів у складі присутні аромати, що маскують неприємний запах інсектициду. При ретельному провітрюванні аромат випаровується.

Аерозолі від тарганів без запаху

У кожному аерозолі, спреї присутня активна речовина у вигляді інсектициду, що володіє специфічним ароматом. Сучасні засоби від тарганів містять спеціальні аромати, які вміло маскують даний дефект. Аерозолі та спреї від тарганів без запаху:

 • Дихлофос Нео;
 • Рейд.

Спрей від тарганів без запаху діє аналогічно аерозолям, які описані в попередньому розділі.

Відгуки покупців

Засоби охоче купують для боротьби з тарганами. Популярність пояснюється швидким результатом, простотою застосування, доступністю.

У минулому році завелися у нас таргани. Відразу побігла в магазин за спреєм. Порадили Чистий дім. Провела дезінсекцію ввечері, коли комахи проявляють особливу активність. Закрила кімнату, вранці провітрила, провела прибирання. Живих дрібних тарганів помітила тільки до кінця другого тижня, з’явилися личинки. Знову опрацювала приміщення спреєм, на цьому боротьба не закінчилася. Втомилися і замовили послугу в Pestro і все скінчилось.

Інна, Одеса

Чудовий засіб Біопротектор. Користувалися ним на орендованій квартирі. Таргани там жили у сусідів, до нас нагрянули несподівано. Провели дезінсекцію засобом Біопротектор, а потім поставили пастки бренду Захисник. Комахи нас не турбували цілий рік, поки там жили.

Вероніка, Тячів

Аерозолі, спреї від тарганів спеціально розроблені для домашнього застосування. При виборі ефективного засобу потрібно враховувати концентрацію активних компонентів. При сильному зараженні слід використовувати потужний препарат, на початковій стадії підійде будь-який засіб.