Для знезараження квартири або захисту від шкідників комерційних об’єктів спеціалізовані компанії надають послуги: дезінфекція, дезінсекція, дератизація. Дезінсекція в Києві – комплекс заходів, спрямованих на знищення певної популяції шкідливих...
Через шкідників люди страждають на алергії та захворювання шкіри, відчувають постійне занепокоєння, сильне нервове напруження і несуть грошові збитки. Тому дуже важливо контролювати чисельність комах і не допускати їх надмірного розмноження.
Термін «дезінсекція» упровадив М. Ф. Гамалея у 1920 році. Французький префікс des означає видалення, знищення, а латинське слово insectum означає комахи.
Види шкідників
Членистоногих є велика кількість у порівнянні з іншими живими істотами. Серед всього різноманіття є корисні для людини та шкідливі види. До останніх відносяться комахи, які приносять шкоду сільському господарству, лісу, продуктам харчування, меблям і виробам з хутра та шерсті. Також ті, які переносять захворювання і несуть шкоду для здоров’я людей і тварин.
Дезінсекція поділяється на:
- Побутову
- Ветеринарну
- Медичну
- Сільськогосподарську
Швидкі темпи зростання кількості населення Києва призводить до того, що жителі столиці часто на природі контактують з різноманітними комахами та кліщами.
Тому метою дезінсекції є контроль чисельності членистоногих заради зменшення ймовірності поширення інфекційних захворювань.
Часто членистоногі, які мешкають у природі стають синантропними комахами. До таких домашніх жителів відносяться: таргани, клопи, пилові кліщі, міль, мурашки, жуки, блохи. Також є комахи, які паразитують безпосередньо на людині, а саме: воші, коростяні кліщі та вугриці.
Багато видів шкідників потрапляють у нашу країну разом з товаром зі закордону. Комахи пристосовуються до кліматичних умов та життя поруч з людиною. У Києві є більше ста видів синантропних комах.
У приватні будинки з природи лізуть жуки, мурашки, попелиці, рослинні клопи, мухи, коники та багато інших видів комах. Комахи прагнуть знайти схованку або місце для зимівлі. Люди побачивши у своєму житлі непроханих гостей хочуть якнайшвидше від них позбутися.
Але ці комахи намагаються самостійно покинути людське житло при першій можливості. А от інші види комах, потрапляючи в людську оселю нікуди не поспішають і намагаються залишитися в ній якнайдовше.
Комарів Culex pipiens molestus називають міськими комарами. Мухи Musca domestica, Muscina stabulans мають назву кімнатних мух. Musca sorbens називають базарними мухами. У квартирах живуть цвіркуни, руді мурахи, жовті павуки.
Деякі види комах отримали свою назву завдяки речам, які вони пошкоджують:
- Меблева, килимова, шубна міль
- Хутрові, шинкові шкіроїди;
- Меблеві, хлібні точильники;
Такі назви підкреслюють те, що комахи є синантропними.