0-800-507-727

Новини

18.11.2015

Державна пенітенціарна служба України в Запорізькій області ігнорує власні накази.

Протягом минулого тижня були зафіксовані 2 термінових звернення на Гарячу Лінію від пацієнтів ЗПТ, які потрапили в слідчі ізолятори Запорізької області. Пацієнтам потрібен щоденний прийом метадону, але, на даний момент, вони позбавлені лікування.

2 офіційних звернення на начальника управління Державної пенітенціарної служби в Запорізькій області залишилися без відповіді.

В результаті чого нами було надіслано офіційний лист Голові Державної пенітенціарної служби України з копією на Уповноваженого Верховної Ради з прав людини з проханням втрутитися в ситуацію і сприяти забезпеченню безперервності лікування, оскільки категорично неприпустимо переривання прийому препарату ЗПТ, що спричинить за собою ризик розвитку загрозливого стану для життя і здоров’я пацієнта.

До того ж, дана процедура регламентується спільним Наказом МОЗ / МВС / Мін’юст / ДСКН № 821/937/1549/5/156 від 22.10.2012 «Про затвердження Порядку взаємодії закладів охорони здоров’я, органів внутрішніх справ, слідчих ізоляторів і виправних центрів щодо забезпечення безперервності лікування препаратами ЗПТ » та спільним наказом ДОЗ Запорізької ОДА / ГУ МВС в Запорізькій області / УГПтСУ в Запорізькій області 241/69/891 від 30.04.2013 «Про взаємодію закладів охорони здоров’я, органів внутрішніх справ, слідчих ізоляторів і виправних центрів у Запорізькій області щодо забезпечення безперервності лікування препаратами ЗПТ », які були проігноровані УГПтСУ в Запорізькій області.

17.11.15, завдяки зверненням Гарячої лінії і особистому втручанню керівництва медичного управління Державної Пенітенціарної Служби України, був успішно вирішено питання з адекватною детоксикацією обох пацієнтів ЗПТ, що включає плавне зниження дози метадону з щоденним конвоюванням на найближчі сайти ЗПТ.

Також, керівництво медичного управління ДПтСУ вже завтра з ранку буде з робочим візитом в Запорізькому управлінні ДПтСУ і обіцяють проконтролювати ситуацію на місці.

Зі свого боку, продовжуємо стежити за ситуацією.

Наші партнери