0-800-507-727

Новини

03.09.2015

14 серпня на Гарячу лінію з питань ЗПТ звернувся з проханням про допомогу

14 серпня на Гарячу лінію з питань ЗПТ звернувся з проханням про допомогу пацієнт програми ЗПТ метадоном, який одержує лікування на сайті ЗПТ у м Бердянськ.

У середині липня пацієнт повертався додому після відвідування сайту ЗПТ і був зупинений співробітниками ДАІ, які, не пояснюючи причин, запропонували йому проїхати з ними і пройти наркологічну експертизу. Пацієнт відмовився. Після цього співробітники ДАІ викликали чергових ДБНОН. Прибулі співробітники ДБНОН, також не пред’являючи пацієнтові жодних звинувачень, і не маючи при собі необхідного в таких випадках ордеру, провели особистий обшук пацієнта ЗПТ та вилучили у нього скляний флакон (особистий посуд, з якого він на сайті ЗПТ приймав препарат ЗПТ – метадон, і який пацієнт вирішив не залишити на сайті разом з іншими). Цей флакон і був відправлений співробітниками ДБНОН на експертизу.

За результатами експертизи у складі речовини, змитої зі стінок флакону, недостатньо наркотичної речовини для відкриття кримінальної справи, але це не остудило запал співробітників ДБНОН, і вони відправили на ім’я Головного лікаря Бердянського психоневрологічного диспансеру лист, в якому рекомендували виключити пацієнта з програми ЗПТ.

На наше прохання на сайт видачі ЗПТ при Бердянському психоневрологічному диспансері було здійснено візит головою правління Запорізького обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», заступником голови координаційної ради з питань протидії соціально небезпечним захворюванням при Запорізької обласної державної адміністрації та координатором сайтів ЗПТ в Запорізькій області.

При детальній перевірці було з’ясовано, що пацієнт у день затримання дійсно приймав препарати на сайті видачі ЗПТ в 8:30, після чого в 10:06 був затриманий працівниками ДАІ. Враховуючи той факт, що обсяг засобу, який знаходився у флаконі, недостатній для відкриття кримінальної справи, та порушення правил участі в програмі ЗПТ пацієнтом за весь період проходження терапії жодного разу не було зафіксовано ні медичним персоналом, ні працівниками правоохоронних органів, а також що за цей час пацієнт відновив соціальний зв’язок з рідними і близькими, працевлаштувався, має великі плани на майбутнє, було рекомендовано не знижувати дозу і не виключати пацієнта з програми щоб уникнути значного шкоди психічному і соматичному здоров’ю, ризику повернення до вуличних наркотиків.

Але потрібно зауважити, що адміністративне покарання за фактом керування транспортним засобом (мопедом), що дійсно є порушенням правил участі в ЗПТ, на пацієнта буде накладено.

Наші партнери