0-800-507-727

Новини

25.11.2015

Черговий кричущий випадок ігнорування Пенітенціарної службою законодавства України

Сьогодні був отриманий сигнал з м.Рівне. 11 листопада був затриманий пацієнт програми ЗПТ, який до того ж має ВІЛ-позитивний статус. При затриманні у нього були відібрані препарати ЗПТ та АРВ-терапії. Відповідно, весь цей час пацієнт перебував без належної медикаментозної підтримки, внаслідок чого його стан почав погіршуватися.

ДПтСУ вкотре виступає органом, який порушує існуюче законодавство. Нами відправлено звернення на Начальника управління ДПтСУ в Рівненській області з проханням забезпечити безперервність лікування ЗПТ та проведення детоксикації з поступовим зменшенням дозування метадону згідно з спільним Наказом МОЗ / МВС / Мін’юст / ДСКН № 821/937/1549/5/156 від 22.10.2012 «Про затвердження Порядку взаємодії закладів охорони здоров’я, органів внутрішніх справ, слідчих ізоляторів і виправних центрів щодо забезпечення безперервності лікування препаратами ЗПТ».

Після втручання Гарячої Лінії ситуація з пацієнтом, що знаходяться в СІЗО м. Рівне вирішена позитивно. Зі слів дружини пацієнта його забезпечили замісною терапією та АРТ терапією. Ми також будемо контролювати, щоб адміністрація СІЗО не обмежилася кількома «вивозами на детокс», а весь комплекс терапії був дотриманий.

Наші партнери